Katalogi

Zbiory Biblioteki Kulturoznawstwa i Muzykologii prezentowane są w katalogach kartkowych w układzie alfabetycznym i rzeczowym. Zasoby naszej biblioteki można ponadto przeglądać za pomocą dodatkowych narzędzi.

KSIĄŻKI

Książki wydane po roku 1994 umieszczone są także w katalogu online Biblioteki Uniwersyteckiej (http://www.bu.uni.wroc.pl/katalog/).

Pozycje znajdujące się w naszej bibliotece w polu „Lokalizacja” posiadają oznaczenie „Kulturoznawstwo”.

Tekst „Informacja na miejscu w bibliotece zakładowej” w polu „Status” oznacza, iż książka znajduje się w naszych zbiorach, ale o jej dostępność należy zapytać bezpośrednio w Bibliotece Kulturoznawstwa i Muzykologii.

Aby przeglądać w katalogu komputerowym BUWr książki zlokalizowane w naszej bibliotece należy na stronie katalogu http://www.bu.uni.wroc.pl/katalog/ w polu „Zdefiniuj filtrowanie” wybrać jako lokalizację „Kulturoznawstwo”, a następnie kliknąć „Zachowaj” i kontynuować wyszukiwanie.

CZASOPISMA

Wszystkie czasopisma naszej biblioteki, oprócz katalogu kartkowego, prezentowane są także w komputerowym katalogu bibliotek specjalistycznych, dostępnym na stronie BUWr http://www.bu.uni.wroc.pl/katalogi/czasopisma-bibliotek-specjalistycznych. Po kliknięciu ikonki „Przeglądanie” należy wybrać z rozwijanej listy „Kulturoznawstwo i Muzykologia”. Po zatwierdzeniu wyświetla się alfabetyczna lista czasopism wraz z ich zasobem oraz sygnaturą. Wykaz czasopism Biblioteki Kulturoznawstwa i Muzykologii dostępny jest także na stronie http://www.bu.uni.wroc.pl/biblioteki-specjalistyczne/kulturoznawstwo jako plik w formacie MS Word.

PARTYTURY

Zbiory nutowe prezentowane są w katalogu kartkowym tylko częściowo. Wszystkie  partytury i nuty zawiera spis w układzie alfabetycznym, który przeglądać można w wersji drukowanej oraz jako plik MS Word, zainstalowany na komputerach znajdujących się w czytelni biblioteki.

PŁYTY ANALOGOWE, CD i DVD

Zbiory płytowe posiadają swój katalog kartkowy. W razie wątpliwości do wglądu u dyżurującego bibliotekarza jest także komputerowy spis CD i DVD.

PRACE MAGISTERSKIE I LICENCJACKIE

Poza katalogiem kartkowym do wglądu na miejscu w bibliotece pozostaje także komputerowy spis prac magisterskich i licencjackich napisanych w Instytucie Kulturoznawstwa oraz Katedrze Muzykologii.